PLASTİK BASKI TEKNİKLERİ

Plastik Baskı Kağıtları

Plastik Baskı içerikli boya maddeleri transfer kağıdı üzerine basılmış halidir. Bir çok tekstil ürününde kullanılabilir. Su bazlı baskı kağıtlarında olduğu gibi serigraf yada ofset tekniği ile kağıt üzerine basılır. Uygulaması pres yöntemine dayanmaktadır. İşlem hızlı ve kolaydır.

Plastik Baskı Uygulama Şartları

Uygulaması seçilecek zemine göre 160-180c derece arasında değişmektedir. Önerilen baskı talimatı 160c derecede, 10sn, 4bar (normal) basınç ile transfer işlemini gerçekleştirmektir.
Plastik Baskı Nerelerde Kullanılır?
1.Bebe giyim ve gereçlerinde
2.Çanta body ve diğer tekstil ürünlerinde
3.Hediyelik eşya ve promosyon ürünlerinde
4.Jean, deri giyim ve hazır tekstil ürünlerinde
5.Açık ve koyu zemin tüm tekstil ürünlerinde

Plastik Baskı Boyaları

Plastik Baskı sadece tekstilde kullanılabiliyor, daha ucuz ve güçlü olmasından dolayı büyük fabrikalar tarafından tercih ediliyor. Sabitlenmesi için baskı sonrası kurutma /fırınlama işlemi gerektiriyor. Bunun bir avantajı baskı sırasında çerçeve üzerindeki boyanın kuruma ihtimalinin olmaması. Dilerseniz baskı sürecini olduğu gibi bırakıp, ertesi gün bile kaldığınız yerden çerçeveyi yıkamadan devam edebilirsiniz. Plastik Baskı boyalar kuruduklarında su bazlı boyaların aksine sertleşir ve kumaş üzerinde bir tabaka oluşturur. Plastik Baskı yapılan yüzeyin tuşeli olmasına sebep olur ve desen el ile hissedilebilir.
Ayrıcalıklı bir hizmet bünyesinde sağladığımız ofset plastik baskı hizmetinde, daha çok Plastik Baskı materyaller üzerine baskı çözümü sağlanıyor. Bu da sizin için büyük bir artı sağlayacak ve uzun vadeli bir kullanım sunacaktır.

 

TOP